Kategorie: Aktuality

Projekt „Děti dětem“

Projekt „Děti dětem“

Milí rodiče, prarodiče, …
před pár dny odstartoval náš nový a velmi zajímavý projekt „Děti dětem“. V Kočičkové a Stromečkové třídě se v následujících dnech a týdnech děti blíže seznámí s kulturou a hrami v tamní části Afriky. Dále děti ochutnají v rámci „AFRICKÉHO DNE“ typické potraviny - kukuřičnou kaši, zeleninovou polévku s batáty apod. Zkrátka – budeme si hrát „na Afriku“ .
Na tomto krásném a smysluplném projektu spolupracujeme s paní Lucií Žamberyovou, pocházející z Chrudimi. Smyslem projektu je zajistit - koupit či věnovat školní potřeby dětem žijícím v africké vesničce Jinja. Děti budou vděčné za lehká krátká pravítka, gumy s obrázkem na gumování, záložky do knížky s pohyblivým obrázkem či efektem, obyčejné tužky s gumou na konci, kvalitní ořezávátka, propisky (ne inkoustové), omalovánky. Bylo by hezké, aby každý ze 17 sirotků dostal penál – nový či použitý, ale zachovalý.
Financování dopravy balíčků zajistí společnost Devcity s.r.o.
Pro zajímavost a Vaši představu poštovné za jeden balíček (obálka formátu A4, do 2 kg) je 800,- Kč. Celkem pošleme do Afriky pět takových balíčků, kterými jistě uděláme dětem obrovskou radost. Za tuto finanční pomoc také patří naše velké poděkování.
Předem děkujeme za jakoukoliv Vaši pomoc, aneb dobrých skutků není nikdy dost.